27.09.2013/09:42

W październiku głosowanie nad Dyrektywą Tytoniową

Ugrupowanie Chrześcijańskich Demokratów w Parlamencie Europejskim proponuje ośmioletni okres przejściowy wycofywania papierosów mentolowych z rynku i ewentualne wpisanie ich na tzw. „pozytywną listę" – podaje Newseria.

Głosowanie w sprawie dyrektywy tytoniowej odbędzie się w październiku. Komisja Europejska i komisja ds. zdrowia w Parlamencie Europejskim chcą wprowadzenia zakazu handlu papierosami smakowymi, także mentolowymi oraz typu slim. Polska sprzeciwia się tak drastycznemu zakazowi. Europosłowie proponują
stworzenie
tzw. pozytywnej listy. Pocieszają, że może się okazać za osiem lat, że mentol jako tradycyjny środek smakowy na tej pozytywnej liście się znajdzie i wówczas nie zostanie zakazany. Jeśli w październiku Parlament Europejski uzgodni i przegłosuje nowy kształt dyrektywy, może ona wejść w życie w połowie 2015 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.