03.12.2020/08:59

W różnych regionach Polski różnice w cenach produktów spożywczych sięgają 80 proc.

Według najnowszych danych GUS na niektórych produktach różnica ceny między województwami może sięgać nawet 80 proc. – podaje money.pl.

Dane GUS pokazują, że mieszkańcy wschodniej i południowo-wschodniej Polski na zakupy spożywcze wydają znacznie mniej niż konsumenci z pozostałych części kraju. Najniższe średnie ceny produktów żywnościowych są na Podkarpaciu.

Money.pl przeanalizowało różnice w cenach koszyka 10 produktów: chleba, kaszy, wołowiny, szynki wieprzowej, polędwicy, filetów z morszczuka, marchwi, pomarańczy i cukru. Na Podkarpaciu klient zapłaci za takie zakupy ok. 139 zł, natomiast w województwie kujawsko-pomorskim już 156 złotych, czyli o 12 proc. więcej.

Zróżnicowanie w cenach najmocniej widać w przypadku pojedynczych produktów, chociażby kaszy jęczmiennej. Za 500-gramowe opakowanie w zachodniopomorskim według danych GUS trzeba zapłacić średnio 1,83 zł, tymczasem na Warmii i Mazurach 3,32 zł. Różnica sięga więc prawie 1,50 zł czyli ponad 80 proc.

Więcej na money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także