26.09.2016/09:55

W Sejmie złożono projekt ustawy uchylającej podatek handlowy

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej poinformował, że jego klub poselski złożył w Sejmie projekt ustawy uchylającej podatek od sprzedaży detalicznej.

Projekt ustawy autorstwa Nowoczesnej składa się jedynie z dwóch artykułów. Pierwszy z nich mówi o uchyleniu ustawy z 6 lipca br. (tej, która wprowadziła podatek handlowy), a w drugim zdefiniowane zostało vacatio legis - projekt przewiduje wejście w życie ustawy po 14 dniach od momentu jej ogłoszenia.

- Działanie PiS doprowadza do tego, że zabija się polski handel, polską przedsiębiorczość, a na końcu okazuje się, że ustawa jest źle wprowadzona. (...) Chcemy przeciąć to i pokazać, że najlepszym rozwiązaniem dla Polski jest nienakładanie nowych podatków i likwidacja jakiejkolwiek ustawy, która w przyszłości wprowadzi podatek handlowy - tłumaczył podczas konferencji prasowej Ryszard Petru.

Przypomnijmy, nad nowym projektem ustawy o podatku handlowym - tym razem opodatkowującym sklepy wielkopowierzchniowe - pracuje obecnie Ministerstwo Finansów. W resorcie przygotowywane jest także rozporządzenie wstrzymujące pobór tego podatku. W ten sposób resort chce dostosować się do "nakazu zawieszenia" podatku handlowego, wystosowanego przez Komisję Europejską.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.