05.05.2020/09:28

W sklepach Chorten pojawiły się ekologiczne papierowe torby

Od maja klienci sklepów partnerskich Grupy Chorten mogą pakować zakupy do prostych papierowych toreb z drzewkiem dębu. To kolejne ekologiczne rozwiązanie w tej sieci.

Do tej pory w sklepach Chorten klienci mogli korzystać z toreb z grubej folii – wielokrotnego użytku, toreb bawełnianych i toreb biodegradowalnych z kukurydzy. W tym miesiącu do obrotu wprowadzane są stopniowo torby z brązowego wytrzymałego papieru typu kraft z monochromatycznym brązowym logotypem i napisem Polska Grupa Sklepów Spożywczych. Ich wymiar to 43x30x17 cm, więc zmieszczą się w niej większe zakupy.

W tego typu torbach można przenosić zakupy o wadze ok. 8-9 kg. Opakowanie ma wytrzymałe rączki ze skręcanego papieru.

– Właściciele sklepów partnerskich dopytywali nas w ostatnim czasie o możliwość wprowadzenia dla swoich klientów papierowych toreb na zakupy i wyszliśmy na wprost tym oczekiwaniom. Konsumenci są coraz bardziej świadomi swojego wpływu na naturę poprzez codzienne nawyki, więc chcieliśmy dać im możliwość wyboru ekologicznego opakowania i jednocześnie mieć wpływ na zminimalizowanie odpadów z tworzyw sztucznych – mówi Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Torby mogą być wykorzystane kilkukrotnie, a finalnie może posłużyć jako opakowanie na odpady bio. Nie mają one ustalonej z góry ceny, sklep partnerski samodzielnie decyduje, w jakiej cenie zaoferuje ją klientom.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Darek 13.05.2020

    Super pomysł! Sam prowadzę sklep internetowy do którego wprowadziłem bawełniane torby z taniegadżety.pl W ostatnim czasie jest duże zainteresowanie nimi i klienci chętnie je kupują. Początkowo zamówiłem tylko parę sztuk, żeby móc samemu przetestować czy są warte zakupu. Mimo ciągłego użytkowania nic się z nimi nie działo, a logo firmy nawet po praniu wyglądało dobrze.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.