01.05.2020/09:19

W sklepach powstaną izolatki dla podejrzanych o chorobę

Od poniedziałku Polacy mogą wrócić na zakupy do centrów handlowych, sklepów meblowych i budowlanych. W niektórych powstaną izolatki dla podejrzanych o chorobę - podaje money.pl.

Klient, który będzie miał objawy choroby, do galerii handlowej nie wejdzie - będą tego pilnować pracownicy. Osoby z objawami, które odwiedzą sklepy budowlane lub meblowe, mogą trafić do izolatki.

W wytycznych dla takich sklepów znalazł się obowiązek przygotowania pomieszczenia (lub obszaru), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów choroby COVID-19.

Ministerstwo nie precyzuje, czy to przestrzeń dla pracowników, czy też dla klientów. W przypadku podejrzenia choroby zarówno pracownik, jak i klient będą proszeni o niezwłoczne udanie się do szpitala o własnych siłach lub będzie wzywana na miejsce pomoc.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Xyzx 01.05.2020

    (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.