05.06.2020/11:21

W trakcie pandemii Rossmann zanotował kilkunastokrotny wzrost zamówień w e-sklepie

Marek Maruszak, prezes Rossmann SDP powiedział „Rzeczpospolitej”, że w trakcie lockdownu sieć zanotowała skokowy wzrost popularności zakupów w internecie. Zamówienia w systemie click & collect (z odbiorem w sklepie) podskoczyły czterokrotnie, a zamówienia dostarczane przez kurierów – nawet kilkunastokrotnie.

Marek Maruszak wyjaśnił, że kwietniu zamówienia internetowe miały kilkunastoprocentowy udział w obrotach sieci. Dodał jednak, że już w maju nastąpił powrót do normalności: obecnie odnotowujemy spadek zamówień online, są one tylko nieznacznie większe niż w 2019 r. i stanowią kilka procent całości obrotów.

Jednocześnie zaznaczył, że w branży drogeryjnej e-handel raczej nigdy nie będzie odgrywał znaczącej roli, chociażby dlatego, że „wizyta w drogerii jest przyjemnym doświadczeniem, okazją do poznania trendów, nowości, skonsultowania się z pracownikami.”

Szef Rossmanna dodał w rozmowie z „Rz”, że gdyby pandemia wróciła na jesieni, to firma będzie na ten scenariusz lepiej przygotowana i będzie w stanie w „krótkim czasie realizować kilkanaście tysięcy paczek dziennie zamówień online.”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.