26.07.2017/20:03

W tym kwartale Biedronka uruchomi nowe centrum dystrybucyjne

W trzecim kwartale 2017 r. uruchomione zostanie nowe centrum dystrybucyjne sieci Biedronka, zlokalizowane w Gorzowie Wielkopolskim. Zgodnie z początkowymi założeniami inwestycja miała być zrealizowana w 2014 r., ale została odłożona ze względu na zmianę strategii rozwoju sieci.

Pierwotnie firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, zapowiadała budowę centrum w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) na rok 2014. Jednak realizacja inwestycji opóźniła się o dwa lata. Dopiero w październiku 2016 r. na plac budowy wjechał ciężki sprzęt.

Według informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl przesunięcie budowy magazynu wynikało, m.in. ze zmiany strategii rozwoju sieci Biedronka w Polsce i ograniczenia tempa rozwoju sieci sklepów z ok. 300 do 100 placówek rocznie. W ciągu ostatnich dwóch lat firma skupiła się na modernizacji posiadanego portfolio sklepów oraz rozwoju asortymentu.

W sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2017 r. pojawiła się zapowiedź, że nowe centrum logistyczne w Gorzowie Wielkopolskim zostanie uruchomione w III kwartale 2017 r. Powstanie na działce o powierzchni ponad 15 hektarów. Sama powierzchnia hali magazynowej wyniesie ok. 26,5 tys. metrów kwadratowych.

Każdy z 15 magazynów Jeronimo Martins w Polsce zatrudnia ok. 200 osób i obsługuje od 150 do ponad 250 sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.