09.06.2020/21:00

W USA może zniknąć 25 tysięcy sklepów

W USA może zostać zamkniętych w tym roku od 20 tysięcy do 25 tysięcy sklepów – wynika z wyliczeń firmy Coresight Research. 55% do 60% spośród tych likwidowanych placówek znajduje się w galeriach handlowych - podaje rp.pl.

Sieci sprzedaży detalicznej w USA borykały się od dłuższego czasu z wieloma problemami. Największym z nich była rosnąca konkurencja ze strony koncernu Amazon oraz innych sklepów internetowych. W 2019 r. zamknięto w USA rekordowe 9300 placówek handlowych - podaje rp.pl.

Pandemia koronawirusa i towarzyszące jej ograniczenia gospodarcze tylko pogłębiły problemy sieci sprzedaży detalicznej. Z wyliczeń Coresight Research wynika, że jak dotąd, od początku roku, ogłoszono w USA likwidację 4005 sklepów, z czego 900 przypada na sieć Pier 1 Imports (sprzedającą wyposażenie domów). Będzie to problemem również dla właścicieli galerii handlowych. Będą musieli oni musieli przyciągnąć nowych dzierżawców w miejsce zamykanych sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.