23.01.2021/10:08

W Warszawie powstanie pierwszy sklep socjalny. Partnerem projektu m.in. Top Market

Fundacja Wolne Miejsce lada moment uruchomi w Warszawie sklep socjalny Spichlerz. Będzie to placówka podobna do tej, która od jesieni ubiegłego roku działa w Katowicach, prowadzona przez tę samą fundację.

Jak donosi serwis "Warszawa Nasze Miasto", sklep socjalny w stolicy działać będzie przy ul. Modzelewskiej 71 na Mokotowie. Odbiór lokalu o powierzchni ok. 300 mkw. ma nastąpić już w najbliższych dniach, co oznacza, że na uruchomienie sklepu nie trzeba będzie długo czekać.

W sklepie dedykowanym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej będzie można kupić produkty spożywcze, sezonowe, chemiczne oraz ubrania. Ceny obniżone będą minimum o 50 proc. w stosunku do wartości rynkowej poszczególnych produktów. Portal "Warszawa Nasze Miasto" jako przykład wskazuje chleb za 50 groszy i masło za 2 złote.

Zakupy w Spichlerzu będą mogły robić tylko osoby, które uzyskają z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaświadczenie o niskim dochodzie (poniżej 1752 zł).

Co ciekawe, osoby powyżej 75. roku życia będą mogły robić w Spichlerzu zakupy przez telefon, z dostawą do domu. Produkty przywiezie pod wskazany adres wolontariusz. Z kolei w lokalu, oprócz samego sklepu, będzie także działała mini-kawiarnia Sichlerz Caffe.

W styczniu br. fundacja Wolne Miejsce podpisała umowę z siecią Top Market. Głównym elementem współpracy będzie dostarczanie przez sieć wchodzącą w skład Polskiej Grupy Supermarketów towarów do sklepów działających pod szyldem Spichlerz. Partnerstwo ma charakter długoterminowy, sieć Top Market będzie jednym z kluczowych partnerów fundacji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także