07.11.2016/11:06

Trzeci sklep Ikea w Warszawie powstanie w Forcie Wola

Trzeci sklep Ikea w Warszawie ruszy w centrum handlowym Fort Wola w 2018 r., które równocześnie zmieni nazwę na Galeria na Woli. Szwedzka firma wprowadzi się do obiektu po tym, jak przejdzie on modernizację i remont oraz zostanie powiększony z obecnych 30 tys. mkw. do 42 tys. mkw. Ikea wynajmie w obiekcie 24 tys. mkw.

- Warszawa to wyjątkowy rynek dla IKEA. Dwa nasze sklepy co roku odwiedza ponad 6,5 miliona osób - komentuje Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA w Polsce. - Dlatego bardzo się cieszę, że już za nieco ponad rok będziemy mogli zaprosić Warszawiaków  i mieszkańców okolicznych miejscowości do IKEA Wola. Otwarcie trzeciego sklepu w Warszawie to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju sprzedaży wielokanałowej w Polsce. Inwestujemy zarówno w sprzedaż mebli przez Internet, która już niedługo będzie dostępna na wybranych rynkach, jak również w nowe i istniejące sklepy. Wierzę, że IKEA Wola przyczyni się do wcielania w życie naszej wizji tworzenia lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. Mówiąc wielu mam na myśli naszych klientów, pracowników, dostawców i lokalne społeczności – dodaje Anna Pawlak-Kuliga.

Dyrektorem sklepu IKEA Wola zostanie Roy Dewar, który karierę w IKEA zaczynał w Kanadzie ponad 22 lata temu. Pracował na różnych stanowiskach w kilku krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Hiszpanii. Od września 2014 roku jest dyrektorem sklepu IKEA we Wrocławiu.

IKEA Wola to pierwszy sklep IKEA w Polsce, którego powierzchnia będzie wynajmowana od niezwiązanego z Grupą IKEA dewelopera i zarządcy obiektów handlowych – firmy Mayland Real Estate.

- Planujemy gruntowną przebudowę i rewitalizację 15-letniego obiektu, aby dostosować go do obecnych oczekiwań klientów. Przekształciliśmy stary hipermarket w nowoczesne Centrum Riviera w Gdyni i obecnie realizujemy podobne założenie w krakowskim projekcie Serenada – powiedział Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland. I komentuje: - Przy współpracy z naszym głównym najemcą – IKEA, stworzymy wyjątkową galerię handlową dla osób zainteresowanych wyposażeniem wnętrz oraz planujących szybkie i wygodne codzienne zakupy. Wierzę, że Galeria na Woli spotka się z ciepłym przyjęciem mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy – uzupełnia Maciej Kiełbicki.

Pierwszy sklep IKEA w Warszawie powstał w 1990 r. na Ursynowie, a dwa lata później został przeniesiony do centrum miasta. W kolejnych latach otwarto sklepy w Jankach (1993 r.) i na Targówku (2001 r.). W stolicy mieści się także biuro główne IKEA, siedziba działu obsługi klienta Domolinia oraz trzy centra handlowe zarządzane przez IKEA Centres. IKEA Wola będzie jedenastym sklepem IKEA w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.