03.07.2020/10:19

W warszawskim Miasteczku Wilanów prawdopodobnie powstaną dwie galerie handlowe

Rada m.st. Warszawy uchwaliła w czwartek dwa wilanowskie miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Zakładają one powstanie w odległości ok. kilometra od siebie dwóch galerii handlowych - donosi portal warszawa.wyborcza.pl.

Pierwszy plan obejmuje zagospodarowanie rejonu Przedpola Pałacu Wilanowskiego. To tam, u zbiegu ul. Przyczółkowej i Branickiego, miałby powstać wielkopowierzchniowy obiekt handlowy. Jak opisuje warszawa.wyborcza.pl, do realizacji inwestycji w tym miejscu przymierza się firma GTC, która chciałaby wybudować cztery połączone ze sobą budynki.

Drugi plan zagospodarowania przestrzennego dotyczy terenów po zachodniej stronie ulicy Przyczółkowej, blisko południowej obwodnicy Warszawy. Tutaj z kolei powstać ma tzw. Wilanów Park - galeria handlowa firmy Ceetrus, prawdopodobnie z hipermarketem Auchan. Obiekt miałby dysponować powierzchnią najmu rzędu ok. 30 tys. mkw. Więcej o tym koncepcie pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w grudniu ub.r.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • :) 03.07.2020

    Jeszcze niech tylko zatoka świń dokoła zbuduję mury oraz wartowni i będą żyli długo i szczęśliwie za wielkim murem z Rafałem :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.