10.08.2020/18:52

W zakładzie drobiarskim Ami w Mikstacie już ponad połowa pracowników ma koronawirusa

Zakład drobiarski Ami w miejscowości Mikstat stał się największym ogniskiem pandemii koronawirusa w Wielkopolsce. Zakażona jest już ponad połowa pracowników firmy.

Po przeprowazeniu w miniony piątek kolejnych testów, okazało się, że już u 401 pracowników zakładów przetwórstwa drobiowego stwierdzono koronawirusa Covid-19. Cała załoga liczy 781, zatem infekcja dotknęła ponad połowy pracowników zakładu. Firma już 4 sierpnia poinformowała o zawieszeniu produkcji do odwołania.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego, w zakładzie Ami wykryto największe jak do tej pory ognisko epidemii. W całym województwie do tej pory odnotowano blisko 4,5 tys. zakażeń, co oznacza, że aż blisko 10 proc. z nich miało miejsce w tej przetwórni drobiu.

Sytuacja w zakładzie może ulec pogorszeniu, ponieważ – jak to eufemistycznie sformułował rzecznik – należy „spodziewać się ewoluowania danych”.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Pl 27.08.2020

    Nie przeszczegajom zasad i dlatego tak jest

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także