08.04.2021/08:38

Wadowicki e-sprzedawca rzemieślniczego obuwia rusza z emisją crowdfundingową. W planach debiut na giełdzie

Spółka Akardo właśnie ruszyła z drugą emisją crowdfundingową promowana przez platformę Crowdway. Firma handlująca rzemieślniczym obuwiem przez internet planuje pozyskać 1,68 mln zł, które przeznaczy na rozwój działalności zagranicznej.

Zdobyte w ten sposób środki mają pomóc w ekspansji w Czechach na Słowacji, a także w rozwijaniu nowego brandu premium Haka Shoes w całej Unii Europejskiej. Spółka planuje docelowo debiut na NewConnect, najwcześniej w 2023 roku.

- Uważamy, że wysokiej jakości rzemiosło jest wartością, o której powinien usłyszeć świat. W związku z tym w 2021 roku stawiamy na ekspansję zagraniczną. Chcemy, aby Akardo rozpoczęło działalność eksportową od Czech oraz Słowacji. Uruchomienie platform e-commerce na tych rynkach mamy zaplanowane odpowiednio na trzeci i czwarty kwartał tego roku. Jest to jeden z celów obecnej emisji akcji spółki. Ponadto trwają ostatnie prace nad startem w drugim kwartale br. nowej marki Haka Shoes, która od razu będzie oferowana w krajach Unii Europejskiej – mówi cytowany w komunikacie Adam Kubarski, prezes Akardo.

Akardo od 2013 r. sprzedaje obuwie wykonywane ręcznie przez lokalnych rzemieślników z okolic Wadowic. Oferuje 650 modeli butów.

Spółka zdradza, że obsłużyła w ostatnim roku 13 000 zamówienia na łączną kwotę ponad 4 400 000 zł, a od powstania marki Akardo współpracujący z nią szewcy wyprodukowali ręcznie 55 000 par butów.

W 2020 r. wzrost wartości obsłużonych zamówień wyniósł 29,14 proc. rok do roku. Średnia wartość zamówienia brutto sięgnęła 326 zł, nieznacznie przekraczając wartość z wcześniejszego roku.

Wiosną ubiegłego roku spółka przeprowadziła pierwszą kampanię crowdfundingową, w ramach której udało się zebrać 100 proc. kapitału wynoszącego 999 999 zł. Ponad 500 inwestorów objęło wówczas wszystkie z oferowanych 111 111 akcji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także