17.10.2018/09:15

Wafle Good Food zanieczyszczone aflatoksynami. Partie produktu wycofane z polskiego rynku

W trzech partiach wafli kukurydzianych marki Good Food wprowadzonych do obrotu w Polsce stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia aflatoksynami - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

- Na podstawie informacji otrzymanej od dostawcy ziarna i na podstawie wyników badań laboratoryjnych potwierdzone zostało przekroczenie poziomu aflatoksyn powyżej limitu prawnego - zauważa producent wyrobu, podpoznański Good Food Products - firma kontrolowana przez premiera Czech Andreja Babisa.

- Bezpieczeństwo naszych konsumentów jest dla nas priorytetem, dlatego współpracujemy z inspekcja sanitarną w celu wyjaśnienia zdarzenia i zniwelowania wszelkich zagrożeń  dla zdrowia  wynikających z tego przypadku - dodał producent.

Wycofywane z rynku trzy partie produktów to: Good Food solone wafle kukurydziane 105 g (EAN 5900125001836) z datą przydatności do spożycia 6 września 2019 r. i 7 sierpnia 2019 r., jak również Good Food wafle kukurydziane z ziołami prowansalskimi 105 g (EAN 5900125004752) z datą minimalnej trwałości 7 września 2019 r.

Jak zapewnia producent wyrobów, "pozostałe produkty z innych partii produkcyjnych nie zostały zanieczyszczone i są bezpieczne do spożycia".

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktów z rynku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.