15.10.2018/11:31

Waldemar Skorupka prezesem Grupy Quantum Foods Global (QFG)

Stanowisko prezesa Grupy Quantum Foods Global (QFG) objął Waldemar Skorupka. Na początku października zastąpił on Jarosława Krzyżanowskiego.

Waldemar Skorupka posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze mięsnym. Ostatnio pełnił funkcję  dyrektora zarządzającego i członka zarządu w firmie Hilton Foods.

QFG rozpoczęło działalność w 2000 roku w Radomiu, jako firma Krzyżanowscy, która specjalizowała się w produkcji garmażeryjnej na rynek polski. W 2005 roku uruchomiony został zakład w Białobrzegach, a 2010 roku fabryka w Pionkach. Dysponując dużym potencjałem produkcyjnym firma rozpoczęła podbój rynków zagranicznych. W 2012 roku nastąpiła zmiana nazwy na QFG. W 2016 roku 60 proc. udziałów w spółce nabył amerykański fundusz typu private equity Highlander Partners.

Firma specjalizuje się w wytwarzaniu convenience food, czyli tzw. „żywności wygodnej”, gotowej do spożycia bezpośrednio po podgrzaniu. W ofercie firmy znajdziemy m.in. chłodzone, mrożone, sterylizowane i pasteryzowane dania z drobiu, wieprzowiny, wołowiny lub baraniny.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.