13.10.2016/10:17

Walka o duże piwo

Polacy, Czesi, Japończycy, Chińczycy i globalne fundusze chcą kupić aktywa SABMillera. W ostrej walce mogą powstać ciekawe sojusze – podaje „Puls Biznesu”.

Bank inwestycyjny Lazard w imieniu koncernu piwnego AB InBev wysłał teasery do podmiotów potencjalnie zainteresowanych kupnem środkowoeuropejskich aktywów SABMillera. W Polsce jest to Kompania Piwowarska, lider browarniczego rynku, posiadający m.in. marki Tyskie i Lech, w Czechach Pilsner Urquerll. Zainteresowanie zakupem oficjalnie potwierdził Sebastian Kulczyk, zarządzający Kulczyk Investments. Jednak kwota, jaka wchodzi w grę (21,4 mld zł), jest tak duża, że KI chce chcę zbudować konsorcjum w celu sfinansowania inwestycji. KI nie jest jedynym myślącym o zmontowaniu konsorcjum do sfinansowania przejęcia – wsparcia szuka także wadowicki Maspex. Według ustaleń „PB”, oba podmioty – Maspex i KI mogą wystartować razem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.