26.01.2017/07:26

Walmart będzie sprzedawał samochody

Walmart zamierza włączyć się do handlu samochodami. Firma nawiązała w tym celu współpracę z platformą internetową CarSaver oraz z grupami dealerów samochodów, m.in. AutoNation Inc., największym amerykańskim sprzedawcą nowych samochodów.

Program detalicznej sprzedaży samochodów online na platformie CarSaver wystartuje 1 kwietnia. Będą nim objęte na początek cztery Walmart Supercenters w Houston, Dallas, Phoenix i Oklahomie. Platforma umożliwia wybór samochodu, sfinansowanie zakupu i ubezpieczenie pojazdu. Serwis dostępny jest mobilnie w sieci oraz w specjalnych kioskach z ekranami dotykowymi, zlokalizowanych w marketach, w specjalnie wyznaczonych CarSaver Centres.

Kleinci znajdą w ofercie samochody nowe, używane, a także używane z certyfikatem sprawności. System połączy użytkownika z lokalnym autoryzowanym sprzedawcą i ustali datę wizyty w salonie. Jeśli transakcja zostanie sfinalizowana, dealer wniesie do systemu prowizję w wysokości 350 USD. System obejmuje też wypożyczalnie samochodów.

W pierwszym etapie w programie będzie uczestniczyć 16 salonów AutoNation. Wyniki programu pilotażowego, przeprowadzonego w kwietniu ub.r. były zadowalające. Blisko 80% umówionych spotkań zakończyło się zakupem pojazdu, a klienci oszczędzali średnio ponad 3 tys. dolarów w porównaniu do cen katalogowych.

W ciągu dwóch lat program ma być wdrożony we wszystkich 3,5 tys. amerykańskich placówkach Walmart Supercenter i ma w nim uczestniczyć ok. 10 tys. autoryzowanych dealerów samochodów. Docelowo sprzedaż ma osiągnąć średnio 1 tys. samochodów na market.

90% amerykańskich konsumentów mieszka nie dalej niż 15 mil od najbliższego Walmartu. Sieć odwiedza 140 mln klientów tygodniowo.


 

Jeśli chcesz być na bieżąco, zamów codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.