09.09.2020/17:09

Walmart będzie testował dostawy artykułów spożywczych za pomocą dronów

Amerykańska sieć Walmart planuje rozpocząć dostarczanie artykułów spożywczych i artykułów gospodarstwa domowego za pomocą dronów w ramach testu w Północnej Karolinie – informuje businessinsider.com.

Sieć Walmart będzie testowała drony w ramach programu pilotażowego. Detalista współpracuje przy tym projekcie z izraelską firmą Flytrex. Maszyny, z których skorzysta Walmart, mogą przewozić paczki o wadze do 6,5 funta i podróżować na odległość około 6 mil powietrznych.

- Drony, które są kontrolowane w chmurze za pomocą inteligentnego i łatwego w obsłudze pulpitu sterowniczego. Pomogą nam one poznać wrażenia klientów i współpracowników odnośnie tego nowego typu dostaw – komentuje w serwisie businessinsider.com Tom Ward, starszy wiceprezes ds. klienta w sieci Walmart.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także