27.08.2020/19:00

Walmart i Microsoft chcą przejąć część biznesu TikToka

Sieć Walmart potwierdziła, że wspólnie z Microsoftem pracuje nad ofertą dla TikToka, która zakłada przejęcie część operacji chińskiego giganta w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Ma ona opiewać na kwotę nawet 30 mld dolarów.

Informację podała telewizja CNBCm która u źródła potwierdziła zainteresowanie giganta amerykańskiego handlu detalicznego przejęciem aplikacji do tworzenie krótkich form wideo. Po tej informacji akcje spółki na giełdzie na Wall Street podskoczyły o 5 pkt. proc.

Telewizja podkreśla, że ByteDance, właściciel TikToka już od pewnego czasu nosił się z zamiarem sprzedaży części firmy, jednak póki co ostateczny nabywca nie został jeszcze wybrany, ale ma to się stać niebawem. CNBC informuje, że ofertę kupna złożyć miał również Oracle.

W oświadczeniu Walmart podkreślił, iż fakt, że TikTok integruje e-commerce oraz reklamę jest czystą korzyścią zarówno dla twórców, jak i użytkowników. Nie wiadomo jednak, czy po nabyciu TikTok miałby stać się częścią platformy Walmart+, nad którą detalista pracuje i która ma być odpowiedzią na podobną platformę Amazona, czyli Amazon Prime.

- Wierzymy, że potencjalny związek z TikTokiem we współpracy z Microsoftem mogłaby zapewnić firmie istotny sposób dotarcia do klientów w sposób wielokanałowy, a także przyspieszyć rozwój działalności reklamowej – powiedzieli przedstawiciele Walmartu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także