18.07.2018/12:43

Walmart i Microsoft nawiązują strategiczną współpracę technologiczną

Największy detalista świata i gigant informatyczny ogłosiły wczoraj podpisanie pięcioletniej umowy współpracy w zakresie rozwijania nowoczesnych technologii. Walmart i Microsoft konkurują – każda na swoim polu – z Amazonem. Współpraca może ułatwić tę rywalizację.

Walmart w większym stopniu będzie korzystał z usług chmury obliczeniowej Microsoftu. Firma ta jest drugim co do wartości sprzedaży dostawcą usług chmury obliczeniowej, po Amazonie, z którym Walmart z oczywistych powodów nie podejmuje współpracy.

Obie firmy będą pracować nad rozwojem projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję i uczenie się maszyn. Walmart przyspieszy w ten sposób realizację swoich strategicznych planów transformacji cyfrowej, dzięki czemu będzie lepiej przygotowany do rywalizacji na polu e-commerce. Nowoczesne rozwiązania pozwolą ponadto sieci zmniejszyć zużycie energii w placówkach stacjonarnych i magazynach, zredukować zatrudnienie i usprawnić działanie łańcucha dostaw.

W kontekście zawartego wczoraj porozumienia warto przypomnieć, że Microsoft pracuje nad własnymi rozwiązaniami technicznymi, które mogą być wykorzystane w samoobsługowych sklepach bez kas. Walmart zapewne przystąpi do współpracy z Microsoftem nad rozwojem tej technologii i będzie jej pierwszym użytkownikiem.

Co ciekawe, informacja o nawiązaniu współpracy pomiędzy Walmartem i Microsoftem została podana do publicznej wiadomości w wymyślone przez Amazona „święto wyprzedaży” – Amazon Prime Day.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.