22.08.2018/12:29

Walmart patentuje technologię VR, umożliwiającą zakupy bez wychodzenia z domu

Amerykański detalista złożył dwa wnioski patentowe, których wdrożenie umożliwi wykorzystanie okularów VR do dokonywania zakupów w serwisach online Walmarta. System realizacji zamówień ma być obsługiwany przez roboty – informuje serwis Retail Dive.

Jeden z patentów nosi tytuł „System wirtualnej ekspozycji detalicznej”, a drugi „System i metodologia dla wirtualnej ekspozycji z autonomicznym magazynowaniem i wysyłką”.

W opisie pierwszego patentu czytamy, że system zakłada wykorzystywanie zestawu do oglądania wirtualnej rzeczywistości wraz z czujnikami inercyjnymi. Użytkownik systemu będzie w stanie „dotykać” przedmiotów wygenerowanych w 3D i wchodzić z nimi w interakcje za pośrednictwem gestów.

Drugi patent opisuje działanie autonomicznego systemu logistycznego, w którym roboty będą odpowiadać za wyszukanie zamówionych produktów, ich zapakowanie i wysyłkę.

Technologie wirtualnej czy rozszerzonej rzeczywistości są coraz powszechniej stosowane w detalu. Pozwalają one znacząco poprawić doświadczenie zakupowe konsumentów, łącząc wiele zalet zakupów stacjonarnych z wygodą zakupów online. Szybki rozwój różnych aplikacji wykorzystujących VR pozwala przypuszczać, że w nieodległej przyszłości tego rodzaju narzędzia będą ważnym elementem przewagi konkurencyjnej. Walmart, w znacznym stopniu bazujący na sprzedaży stacjonarnej, nie może przegapić tej rewolucji. Czasu ma dużo, bo póki co są to technologie dość kosztowne, a detaliści mają jeszcze na tym polu wiele do zrobienia.

Źródło: retaildive.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.