26.01.2023/10:02

Walmart podnosi stawki godzinowe podążając za innymi dużymi detalistami

Rzecznik amerykańskiego Walmart Nick DeMoss potwierdził, źe detalista podniósł płace. Obecnie stawka godzinowa wynosi 14-19 dolarów za godzinę, w porównaniu z 12-18 dolarami wcześniej - informuje Retail Dive.

Retail Dive powołując się na rzecznika sieci Walmart podaje, że około 340 000 współpracowników amerykańskiego detalisty otrzyma podwyżki w wyniku zmiany. 

Firma zatrudnia około 1,6 miliona osób w Stanach Zjednoczonych i 2,3 miliona na całym świecie.

Prezes i dyrektor generalny Walmart, John Furner, również podzielił się szczegółami na temat świadczeń związanych z wynagrodzeniem i rozwojem kariery oraz zmianami programowymi.

Wyższe płace dla pracowników będą wynikać z corocznych podwyżek płac, a także ukierunkowanych inwestycji w stawki początkowe dla tysięcy sklepów, aby zapewnić atrakcyjne wynagrodzenie na rynkach, na których działa firma.  

Walmart twierdzi, że jego zakres płac dla sklepów spożywczych Supercenters i Neighborhood Market waha się od 14 do 32 dolarów za godzinę.

Współpracownicy Sam's Club mogą zarabiać od 15 do 32 dolarów za godzinę, a pracownicy centrum dystrybucji i realizacji Walmart mogą zarabiać od 16 do 34 dolarów za godzinę.

Furner powiedział też, że firma stworzy lepiej płatne stanowisko lidera zespołu centrum pielęgnacji samochodów. 

Jak zaznaczył, stanowisko technika centrum samochodowego zostanie podniesione „do wyższego przedziału płac, który odzwierciedla specjalne umiejętności potrzebne do pełnienia tej roli i jej znaczenie dla naszej firmy”. 

Walmart ma około 2500 centrów samochodowych i 4720 sklepów w USA.

Wzrost płac Walmart zmniejsza potencjalną różnicę w zarobkach między innymi dużymi detalistami. Pracownicy magazynu i dostawcy Amazona otrzymali podwyżkę przed sezonem świątecznym. Obecnie zarabiają od 16 do 26 dolarów za godzinę. Płaca minimalna firmy wynosi 15 dolarów za godzinę. Target w zeszłym roku ustalił początkowy zakres płac od 15 do 24 dolarów za godzinę.

„Jesteśmy dumni, że możemy nadal inwestować w Walmart, wprowadzając nowe możliwości zatrudnienia i podnosząc płace” – dodał Furner. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także