01.10.2020/16:39

Walmart przebudowuje 200 sklepów, aby były bardziej cyfrowe

Wyremontowane sklepy będą miały oznakowania, zachęcające do korzystania z cyfrowych aplikacji, a także więcej kiosków samoobsługowych oraz oddzielne sekcje na zabawki, elektronikę i produkty dla dzieci - podaje businessinsider.com.

W wywiadzie dla Business Insider, Janey Whiteside, dyrektor ds. klientów firmy powiedziała, że głównym celem przeprojektowania jest zapewnienie klientom „jednego zintegrowanego doświadczenia Walmart”, które uzupełnia aplikację mobilną firmy.

Modernizacje sklepów będą obejmować „czyste, kolorowe” oznakowanie. Alejkom zostaną przypisane kombinacje liter i cyfr zarówno w aplikacji Walmart, jak i w sklepie w celu ułatwienia nawigacji. Główne sekcje, takie jak zabawki, elektronika i produkty dla niemowląt, również zostaną podzielone na widoczne sekcje, uzupełniając jednocześnie siatkowy układ sklepu - podaje businessinsider.com.

Planując przebudowę, Walmart czerpał inspirację z lotnisk. Według Whiteside lotniska stanowią doskonały przykład przestrzeni, która pozwala dużym grupom ludzi na łatwe poruszanie się podążając za wyraźnym oznakowaniem.

W zmodernizowanych sklepach Walmart znajdą się zarówno kioski samoobsługowe, jak i stacje, w których będzie można korzystać z Walmart Pay. W kilku lokalizacjach będzie również dostępna technologia Scan & Go - podaje businessinsider.com.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także