31.07.2018/12:15

Walmart sam przywiezie klientów do swoich sklepów... i to samochodem autonomicznym

Amerykański Walmart rozpoczyna pilotaż usługi, w ramach której klienci po odbiór zakupów online dowożeni będą do sklepów sieci... samochodami autonomicznymi. Rozwiązanie będzie testowane we współpracy z firmą Waymo.

O sprawie poinformował Tom Ward, wiceszef działu digitalowego w Walmarcie. Jak zdradził, testy przeprowadzone zostaną w jednej lokalizacji - w sklepie sieci w Chandler w stanie Arizona. Z usługi skorzysta 400 osób.

Waymo, partner technologiczny projektu, to firma należąca do koncernu Google/Alphabet. Istniejąca od 2009 r. spółka zajmuje się rozwijaniem autonomicznych samochodów. Jak dotąd auta Waymo przejechały ponad 8 mln mil po 25 amerykańskich miastach, nie powodując ani jednego wypadku.

Testowana wraz w Walmartem usługa wydaje się nietypowa, głównie dlatego, że samochody dowozić będą klientów do sklepu (po odbiór skompletowanych zamówień złożonych wcześniej przez internet), a następnie odwiozą ich do domu. To oznacza, że pokonają dwukrotnie dłuższą trasę niż w przypadku, gdyby od razu wiozły zakupy do domu klienta.

Jak to tłumaczy Tom Ward? - Cel tego wszystkiego to nauka. Dając klientom możliwość unikalnych przeżyć ze wspaniałą technologią, uczymy się jak sprawić, by usługa odbioru zakupów z Walmartu stała się jeszcze wygodniejsza - podkreśla przedstawiciel firmy, tłumacząc, że klient w trakcie podróży do sklepu i z powrotem może zająć się, czym tylko zechce: pisaniem sms-ów, pracą, czy drzemką.

Warto podkreślić, że sieć Walmart umożliwia klientom samodzielny odbiór e-zakupów już w 1,5 tys. sklepów w USA. Do końca roku rozwiązanie zostanie wdrożone jeszcze w kilkuset lokalizacjach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.