16.01.2021/19:00

Walmart testuje dostawy produktów spożywczych do inteligentnej lodówki

Amerykański detalista zapowiedział, że uruchomi projekt mający na celu przetestowanie nowego urządzenia. Inteligentna lodówka będzie dostarczać artykuły spożywcze pod drzwi klientów.

Według producenta urządzenia HomeValet, bezpieczne, inteligentne pudełko z kontrolowaną temperaturą pozwala klientom na bezdotykowy odbiór artykułów spożywczych bez konieczności przebywania w domu - podaje serwis upi.com.

Walmart nawiązał współpracę z tą firmą, aby przetestować inteligentną lodówkę we współpracy z klientami w pobliżu swojej siedziby w Bentonville.

Uczestniczący w tym projekcie klienci będą mogli odbierać dostawy za pośrednictwem lodówki począwszy od wiosny z lokalnego Walmart - powiedział w oświadczeniu Tom Ward, wiceprezes Walmart ds. produktów dla klientów.

„Daje to klientom możliwość bezpiecznego odbioru zamówienia i pewność, że artykuły spożywcze pozostaną świeże. Inteligentne pudełko HomeValet jest zasilane przez platformę Internetu Rzeczy (IoT), która ma trzy temperatury, dzięki czemu może prawidłowo przechowywać produkty mrożone, chłodzone i pozostałe. Kiedy nadchodzi czas dostawy, inteligentne pudełko komunikuje się z urządzeniem dostawcy”.

Pomiędzy dostawami pudełka HomeValet są dezynfekowane przy użyciu światła UV-C.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także