22.09.2017/12:41

Walmart testuje dostawy przesyłek z żywnością wprost do… lodówki klienta

Amerykański detalista ogłosił dzisiaj, że rozpoczyna testy nowej usługi, dzięki której możliwe będzie dostarczanie przesyłek do domu klienta – jednak nie pod drzwi, jak to się często praktykuje w USA, a do wnętrza domu, a w przypadku żywności wprost do lodówki czy zamrażarki. Walmart chce w tym celu wykorzystać rozwiązania smart home firmy August – informuje portal TechCrunch.

Klienci, którzy wyposażą swój dom w rozwiązania „inteligentnego domu” firmy August, takie jak inteligentny zamek czy inteligentny dzwonek, z systemem kamer bezpieczeństwa, będą mogli skorzystać z nowej usługi. Kurier dostarczający przesyłkę będzie dysponował kodem, dzięki któremu będzie mógł wejść do domu pod nieobecność gospodarzy i zostawić przesyłkę w wyznaczonym miejscu – w przypadku świeżej żywności będzie mógł włożyć poszczególne produkty do lodówki czy zamrażarki – czytamy w TechCrunch.

Walmart zamierza rozpocząć testy z udziałem zainteresowanych klientów z obszaru Doliny Krzemowej. Użytkownicy inteligentnego zamka firmy August mogą przypisać kurierowi kod umożliwiający jednorazowe wejście do domu, a dzięki zintegrowanym z systemem kamerom będą mogli obserwować cały proces dostarczania przesyłki, uprzedzeni o przybyciu kuriera za pomocą powiadomienia na smartfonie.

To pierwsza próba Walmarta z dostawą przesyłek do wnętrza domu, choć jego firma zależna Jet.com niedawno podpisała umowę na podobny system dostępu firmy Latch. W tym wypadku mieszkańcy ok. 1 tys. apartamentowców otrzymali darmowy system, umożliwiający jednorazowe wejście kuriera do wnętrza budynku, choć nie do samych apartamentów.

Testy nowej usługi to kolejne przedsięwzięcie Walmarta z zakresu e-commerce, podjęte w ramach wojny konkurencyjnej z Amazonem. W ostatnich miesiącach gigant światowego detalu wprowadził takie rozwiązania, jak darmowa usługa dostawy w 48 godzin, rabat za podjęcie przesyłki w punkcie odbioru, a także dostawy w ramach partnerstwa z Uberem. Firma testuje ponadto takie pomysły, jak realizacja dostawy przesyłki przez pracownika sklepu wracającego do domu.

Warto wspomnieć, że elementy systemu smart home firmy August są dostępne w serwisie online Walmarta.

Źródło: techcrunch.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.