30.10.2018/14:27

Walmart uruchamia koncept będący konkurencją dla Amazon Go

Sieć sklepów Walmart otwiera placówkę bez kas. Takie rozwiązanie będzie niebawem testowane w należącym do amerykańskiego giganta sklepie sieci Sam’s Club w Dallas.

O sprawie pisze portal geekwire.com. Placówka będzie miała niemal 3000 mkw powierzchni. Nie będzie to jednak kopia rozwiązań zastosowanych w sklepach Amazon Go. Klienci sklepu muszą zeskanować każdy produkt poprzez aplikację w smartfonie, a przy wyjściu pracownik sklepu zeskanuje specjalny kod wyświetlany w telefonie.

W sklepie zainstalowano ok. 700 kamer, rejestrujących to co dzieje się wewnątrz. Przedstawiciele Sam’s Club podkreślają, że sklep w Teksasie będzie miejscem testów różnych rozwiązań, które później będą mogły zostać zaimplementowane w kolejnych placówkach. Placówka na początku będzie dostępna jedynie dla wybranej grupy klientów. Pełne otwarcie ma nastąpić za kilka tygodni, gdy zakończy się faza testów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.