19.09.2018/10:58

Walmart usunie z oferty przedmioty z emblematami sowieckimi

Po oficjalnej interwencji Litwy amerykański detalista zgodził się usunąć z oferty online koszulki z emblematami sowieckimi. O sprawie z satysfakcją poinformował rząd Litwy – relacjonuje The Seattle Times.

Litwa, Łotwa i Estonia zostały siłą zaanektowane przez Związek Radziecki w 1940 r. i aż do 1991 r., z krótką przerwą na okupację niemiecką w latach 1941-1944 pozostawały republikami radzieckimi. Sowiecka symbolika nie cieszy się w tych krajach sympatią, szczególnie na Litwie, gdzie jest oficjalnie zakazana.

W związku z powyższym ambasador Litwy w Stanach Zjednoczonych Rolandas Krisciunas wystosował list do Walmarta, domagając się usunięcia z oferty online przedmiotów z symboliką sowiecką, pisząc, że „symbol sierpa i młota kojarzy się z okropnymi zbrodniami dokonanymi przez Sowietów” oraz że promocja tych symboli budzi w wielu krajach bardzo bolesne skojarzenia – czytamy w serwisie The Seattle Times.

Litewska minister spraw zagranicznych Rasa Jakilaitiene powiedziała we wtorek agencji Associated Press, że rząd jej kraju otrzymał od zarządu Walmarta pismo potwierdzające, że sieć usunie ze swojej oferty online produkty opatrzone symboliką radziecką.

Źródło: seattletimes.com

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • cb 20.09.2018

    a jak tam polski ambasador w Stanach? upomniał się o antypolską i rasistowską nagonkę żydów amerykańskich i europejskich na Polskę i Polaków? oczywiście że nie, sprawa się sama wyjaśnia- kogo my mamy na tych i większości innych eksponowanych stołków? dlatego mamy jak mamy!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.