19.06.2018/11:02

Walmart wchodzi w produkcję spożywczą

Amerykański koncern spożywczy Walmart uruchomił 13 czerwca zakład przetwórstwa mleka w Ford Wayne w stanie Indiana. Ta inwestycja oznacza wejście przedsiębiorstwa w produkcję spożywczą.

Jak poinformowała Molly Blakeman, rzeczniczka prasowa Walamrtu, fabryka będzie dostarczać produkty do 500 sklepów Walmart w stanach Indiana, Illinois, Michigan, Ohio i Kentucky. Walmart położy przy ty, nacisk na regionalność, gdyż surowiec do produkcji będzie pochodził od 30 miejscowych farmerów ze stanów Indiana i Michigan.

Zdaniem amerykańskiej prasy nowo otwarta fabryka, zajmująca powierzchnię 24 tys. mkw jest największym mleczarskim w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia prawie 200 osób i 100 w firmach transportowych, które dostarczają produkt do sklepów Walmart.

Walmart to amerykańska sieć supermarketów założona w 1962 roku w stanie Arkansas. Jest obecnie największym przedsiębiorstwem świata pod względem przychodów, które w 2017 roku sięgnęły 485,8 mld dolarów. Sieć wyprzedziła drugą na liście firmę State Gird o blisko 170 mld dolarów (wg. danych z rankingu Fortune Global 500). To największy prywatny pracodawca w Ameryce Północnej, zatrudniający tam prawie półtora miliona osób. Na całym świecie posiada prawie 12 tys. sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.