05.09.2018/11:08

Walmart wyemitował własne Bitcoiny. Kosztują $1 za sztukę i są… z mlecznej czekolady

Podczas gdy inwestorzy narzekają na potężne spadki ceny Bitcoinów, największa kryptowaluta po cichu zadebiutowała w sklepach sieci Walmart, w „codziennie niskiej cenie” zaledwie dolara za sztukę. Z tym że chodzi o monety z czekolady – relacjonuje portal specjalistyczny Bitcoinist.

Producentem tego nietypowego wyrobu jest filadelfijska fabryka słodyczy Frankford. Ani producent ani detalista nie komentują publicznie motywów stojących za decyzją o wprowadzeniu do oferty czekoladowego Bitcoina, ale związani z tym rynkiem komentatorzy głośno wychwalają ten pomysł jako świetny sposób na upowszechnienie idei kryptowalut w świadomości konsumentów, szczególnie dzieci i ich rodziców – czytamy w serwisie Bitcoinist.

Ta dość anegdotyczna informacja nie powinna przesłaniać faktu, że Walmart bardzo serio interesuje się kryptowalutami i technologią blockchain. W ostatnich kilku latach firma zgłosiła całą szufladę patentów związanych z zastosowaniem blockchain m.in. do usprawnienia łańcucha dostaw i innych elementów działalności operacyjnej. Serwis Bitcoinist informował na przykład w czerwcu o udanym zgłoszeniu patentowym Walmarta, które w przyszłości może być wykorzystane do wdrożenia usługi płatności kryptowalutą za energię elektryczną.

Bitcoinist przypomina także, że w czerwcu sieć McDonald's wprowadziła własne wewnętrzne tokeny MacCoin.

Źródło: bitcoinist.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.