22.11.2013/10:08

Warszawskie Netto powstanie jeszcze w tym roku

Olsztynek, Gniew i Gdynia – mieszkańcy tych trzech miejscowości mogą robić zakupy w sklepach Netto. Niebawem dołączą do nich warszawiacy.

Stan posiadania Netto w Polsce wynosi 296 placówek. Sklep w Gdyni powstał przy ul. St. Czarnieckiego 2 i jest drugim punktem tej sieci w mieście. Pierwsze Netto w Olsztynku znajduje się przy ul. Mrongowiusza 23. Sklep w Gniewie (również jako pierwsza placówka duńskiego dyskontera) powstał przy ul. Lipowej 1. Netto intensywnie rozwija się w tej części Pomorza, korzystając z potencjału, jaki stwarza nowe centrum logistyczne, działające od września w Kopytkowie. Dwie nowe placówki (w Olsztynku i Gdyni) mają po 700 m kw. powierzchni handlowej, trzecia – w Gniewie – ma 750 m kw. Są to więc standardowe sklepy duńskiej sieci. Wszystkie zostały wybudowane na własnych działkach. Do obsługi klientów zatrudniono 12-osobowe załogi, rekrutowane na lokalnych rynkach pracy. Przy sklepie w Gniewie Netto wybudowało parking dla 63 zmotoryzowanych klientów, parking w Gdyni liczy 75 miejsc, a parking w Olsztynku 56 miejsc. Do końca roku sieć planuje jeszcze sześć otwarć nowych placówek, jedną z nich w Warszawie, przy ul. Wisełki. Będzie to pierwszy sklep Netto w stolicy naszego kraju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.