14.10.2020/16:27

Wartość rynku produktów zastępujących posiłki już blisko 20 mld dolarów

Według szacunków Global View Reseach wartość globalnego rynku produktów zastępujących posiłki powinna osiągnąć w tym roku 20 mld dolarów. Oczekuje się, że globalnie ta kategoria będzie rosła w tempie 6,5 proc. rocznie.

Epidemie otyłości, cukrzycy i chorób układu krążenia, wpływają na zwiększenie świadomości konsumentów w zakresie diet odchudzających, ale i produktów wspierających kontrolę wagi. Zgodnie z raportem Global View Reseach, to właśnie napędza popyt dla alternatyw tradycyjnych posiłków.

Produkty zastępujące posiłek to kategoria produktów, które w jednej porcji zawierają około 400 kalorii, pochodzących z białek, węglowodanów, tłuszczy i błonnika w idealnej dla zdrowia proporcji. Na polskim rynku pojawiła się nowość w tej kategorii — Supersonic Food.

Jego pełnowartościowy i zrównoważony, w 100 proc. roślinny skład powstał w oparciu o wyniki badań naukowych. Supersonic Food to naturalny i bezlaktozowy posiłek zawierający w swoim składzie polski Novel Food – unikalny szczep drożdży Yarrowia Lipolytica – który ze względu na swój skład posiada szereg cennych właściwości immunomodulujących, prebiotycznych i antyoksydacyjnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także