31.08.2017/10:09

Warzywniak Premium – rewolucyjny koncept stoiska warzywnego

Podawanie nazw odmian oraz przeznaczenia produktów to pomysł na zmianę podejścia do handlu warzywami. Celem jest przyciągnięcie uwagi konsumentów poprzez edukowanie w zakresie charakterystycznych cech poszczególnych rodzajów warzyw, a w promocji konceptu mają pomóc Warzywniaki Premium.

– Dziś, wchodząc do warzywniaka, widzimy nazwy konkretnych odmian jabłek i wybieramy ulubione. A w przypadku warzyw? Jest marchew, ale jaka? Chcielibyśmy kupić np. odmianę Komarno doskonałą na soki, ale próżno szukać jakiegokolwiek jej opisu. A klient powinien odmianę poznać i jej szukać. To samo dotyczy innych gatunków warzyw. Klienci chcą kupować kapusty specjalnie na surówki, buraki w odmianach z większą lub mniejszą zawartością geosminy dającej posmak ziemi, cebule słodkie czy mało ostre, nie mówiąc już o pomidorach, sałatach itd. Sprawa dotyczy też ziemniaków – przekonuje Katarzyna Wójcik, redaktor naczelna magazynu „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie”. Dodaje, że firmy nasienne sprzedają określone odmiany szczególnie smacznych warzyw konkretnego przeznaczenia i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby sygnalizować charakterystyczne cechy produktów w sklepie.

Zaprezentowaniu w praktyce sposobu na podawanie nazw odmian oraz przeznaczenia produktów służyć ma Warzywniak Premium, którego premiera odbędzie się 3 października na Warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym w Broniszach. To pokazowy sklep warzywniczy, w którym oprócz warzyw konkretnych, czytelnie wskazanych odmian, dostępne będą soki, surówki i kiszonki zrobione z określonych rodzajów produktów. – Sery, wędliny, mleko, a nawet woda mają swoje marki. Przyszła pora na rozróżnianie odmian warzyw, ich charakterystycznych cech – stwierdza Katarzyna Wójcik.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.