30.03.2020/19:43

We wtorek zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia w walce z koronawirusem

Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które we wtorek, 31 marca br. ma ogłosić premier. – Po ostatnim weekendzie widać, że należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem – oświadczył Michał Dworczyk. 

O wprowadzeniu bardziej restrykcyjnych przepisów w walce z koronawirusem mówił wcześniej wicepremier Piotr Gliński w rozmowie z "Polsatem News". Stwierdził, że środki bezpieczeństwa, które mają pomóc w walce z koronawirusem będą zaostrzone. Zaostrzenia te mają także dotyczyć handlu.

– Podkreślamy od początku, że rząd stara się elastycznie reagować na istniejąca sytuację i tak naprawdę każdego dnia i każdego tygodnia, podsumowując dotychczasowe działania, wyciągamy kolejne wnioski i podejmujemy decyzje – oświadczył minister Dworczyk w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy o zapowiadane na wtorek kolejne obostrzenia dotyczące walki z epidemią koronawirusa.

Jak dodał, "po ostatnim weekendzie widać, że na pewno należy wzmóc działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale również trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji. I z tym będzie jutrzejszy komunikat pana premiera związany" – poinformował.

Dodał, że o szczegółach poinformuje sam premier i dodał, że w tej chwili trwają jeszcze konsultacje z lekarzami, z ekspertami, przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.