23.05.2023/12:00

Wędliny, owoce, a może pieczywo? Wzrosty cen których produktów są szczególnie dostrzegalne przez klientów?

Polacy najsilniej dostrzegają wzrost cen mięsa i wędlin - wynika z badania agencji Inquiry. Widać też wpływ zjawisk sezonowych na odczucia Polaków: obecnie znacznie mocniej odczuwamy wzrost cen warzyw i owoców oraz przetworów warzywnych i owocowych. Wraz z nadejściem przednówka, wzrost cen tych produktów jest jeszcze bardziej zauważalny.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • żal 29.05.2023

  W Biedronce masło robione przez Mlekovitę kosztuje 3.50zł za kostkę 200g, a to samo masło sprzedawane jest przez Barborę za 7zł za kostkę. To co to jest jak nie spekulacja? Gdzie inflacja skoro jak widać można dać o połowę niższą cenę? Naprawdę czas skończyć z tym cyrkiem.

 • taka prawda 27.05.2023

  Kto nakręca zmowę cenową w sieciach? Gdzie służby? Pamiętam jak jedna z sieci miała setki ton cukru na magazynie i kazała wstrzymać zamawianie sklepom. Tak zaczęło się sztuczne windowanie ceny. I założę się, że tak samo jest teraz z wieloma artykułami. Przestańcie wmawiać ludziom inflację! Nie ma żadnej inflacji i taka jest prawda. To sztucznie napędzana drożyzna tak jak napisał Nickt.

 • Nickt 25.05.2023

  Cukier jest sztucznie utrzymywany w okolicach 5-6zł. Ten sam cukier kosztuje połowę mniej (3-3.50zł) w każdym innym kraju europejskim. Sprawdźcie sobie jak nie wierzycie. Więc jaka "inflacja"? Skoro polski cukier można sprzedawać z zyskiem za 3zł za granicą to jakim cudem nie można go sprzedawać za tyle w Polsce tylko wciska się go za 6zł?

  To samo z wieloma innymi produktami. To jest zmowa cenowa, a nie żadna inflacja.

 • Nickt 25.05.2023

  Gdzie ty masz chłopie "inflację"? Przecież nie tylko pis tę bzdurę nakręca, ale wszelkie media od prawej do lewej. A to tylko planowana drożyzna i spekulacja towarami.

  Złotówka już dawno nie była tak mocna, gaz staniał do poziomu sprzed podwyżek, prąd to samo, większość surowców też, więc gdzie ta inflacja, pytam się?

 • Symon 25.05.2023

  A pis kłamie i oszukuje ludzi, że inflacja 16-18% gdy faktyczna to 50-100%. Ale oligarchowie i baronowie pisowscy oraz ich sługusy sobie kasy nie żałują.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także