23.10.2020/14:58

Wegańskie burgery i mleko roślinne zostają! PE odrzucił pomysł zakazu stosowania takich nazw

Parlament Europejski rozważał dwie poprawki, które miały zabraniać używania nazw mięsnych i mlecznych w odniesieniu do żywności pochodzenia roślinnego. Jednak europosłowie nie zdecydowali się na taki krok. Nadal można więc produkować mleko bez mleka i nazywać je mlekiem – producent musi po prostu poinformować, że produkt jest roślinny.

Wegańskie kiełbaski, burgery czy mleko zostają na rynku. Wcześniej przemysł mięsny i mleczarski argumentował, że używanie takich terminów wprowadza klientów w błąd. Przeciwnicy używania tradycyjnych nazw potraw do kuchni roślinnej argumentują, że są one nieadekwatne, bo trudno mówić o jajecznicy bez jajek czy flakach z boczniaków. 

Jednak posłowie PE zdecydowali, że producenci mogą używać dowolnych nazw. Wystarczy, że producenci wskażą, iż ich produkt jest produktem roślinnym, aby konsument wiedział, co kupuje.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także