30.09.2019/15:43

Wegańskie produkty marki Bezmięsny dostępne we wszystkich sklepach Auchan

Bezmięsny - marka produkująca roślinne alternatywy dla popularnych wędlin i mięs, takie jak m. in. Bezmięsny Boczek czy Bezmięsny Gyros, wprowadza swoje produkty na półki hipermarketów Auchan w całej Polsce.

Firma Bezmięsny rozpoczęła działalność w połowie 2016 roku jako startup. Przez trzy lata działalności marka ugruntowała pozycję na rodzimym rynku roślinnych alternatyw dla mięsa jako jeden z liderów branży. W międzyczasie rozwijała ofertę, ulepszała produkty i pracowała nad dystrybucją w lokalnych sklepach ze zdrową żywnością w całej Polsce. Teraz nawiązała współpracę z pierwszą dużą siecią FMCG - Auchan Polska.

W hipermarketach Auchan dostępnych jest pięć produktów firmy Bezmięsny: Bezmięsny Boczek, Bezmięsne Pepperoni, Bezmięsny Kebab,  Bezmięsny Gyros i Bezmięsna Szynka Czosnkowa. Są to produkty imitujące wędliny, stworzone na bazie białka pszennego. Ich wyróżnikiem na rynku alternatyw dla mięsa jest czysta etykieta - nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, oleju palmowego ani cholesterolu. Mają porównywalną z mięsem zawartość białka, przy stosunkowo niewielkiej zawartości tłuszczu (Bezmięsny Boczek w 100 g zawiera 33,5 g białka oraz 4,5 g tłuszczu).

Auchan otworzył pierwszy hipermarket w Polsce w 1996. W tej chwili sieć prowadzi ponad 80 sklepów wielkoformatowych, a także platformę internetową Auchan Direct oraz zarządza supermarketami Bi1, gdzie również są dostępne produkty Bezmięsny.

W najbliższej przyszłości Bezmięsny planuje stopniowo dalej rozszerzać dystrybucję w Polsce i zagranicą.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.