23.02.2022/10:35

Wiadomości Handlowe w nowej odsłonie. Zobacz, jak zmieniliśmy nasz magazyn!

"Wiadomości Handlowe" przeszły gruntowną przemianę. Miesięcznik – dotychczas dedykowany sektorowi MŚP, w tym głównie niezależnym detalistom – został przekształcony w wysokiej jakości magazyn biznesowy, skierowany do profesjonalistów branży retail i FMCG: menedżerów wysokiego i średniego szczebla. Pismo będzie się ukazywać co dwa miesiące w wersji papierowej oraz jako e-wydanie.

Magazyn ma być blisko przedsiębiorców i menedżerów reprezentujących nie tylko duże korporacje, ale także właścicieli małych i średniej wielkości sieci detalicznych, lokalnych producentów, dostawców technologii i usług czy start-upów. Będzie pokazywać sukcesy przedsiębiorców, ich pomysły na biznes i wizje rozwoju na przyszłość. Będzie też im pomagać w zdobywaniu wiedzy o rynku, oferując pogłębione analizy i raporty rynkowe, a także zajmować się ich problemami i podpowiadać sposoby ich rozwiązywania.

W najnowszym numerze mamy dla Was kilka niezmiernie ważnych i ciekawych, choć często trudnych tematów.

- Jednym z nich jest zjawisko gender gap w handlu, czyli różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn - pisze o nim Magdalena Stosio-Róg. Co ciekawe, nierówności w płacach występują nie tylko na stanowiskach managerskich, ale również na poziomie kasjerów i kasjerek. 

- Pamiętacie jeszcze o Tesco? Wszyscy pamiętają, a my analizujemy jak przeszedł proces likwidacji jednej z największych sieci handlowych w Polsce. Warto się temu przyjrzeć, bo jest to niepowtarzalne jak na razie doświadczenie dla polskiego rynku.

- Łukasz Stępniak wraz z Pawłem Jachowskim biorą pod lupę zmiany w Grupa Eurocash, w tym odejście Luisa Amarala ze stanowiska prezesa. Jego przejście do rady nadzorczej spółki wywołało szok w branży. Co to oznacza dla strategii całej grupy?

- Tematem wiodącym numeru jest q-commerce, dlatego rozmawiamy z Agnieszką Cymbałą, country manager Bolt Marketu o planach rozwoju kolejnego gracza w tym szybko rosnącym segmencie rynku. Oprócz tego Paweł Jachowski zastanawia się nad tym, w którą stronę podąży quick commerce i rynek dark store'ów. Czy miasta zaczną nakładać na nie ograniczenia? Czy możliwe będzie utrzymanie na stałe całkowicie darmowych dostaw?

- Quick commerce wydaje się być jedną z najszybciej rosnących gałęzi handlu, jednak ma duże problemy z rentownością. Szybki handel musi szukać kolejnych pól do optymalizacji i zwiększenia efektywności. Tematowi temu przygląda się Michał Kokoszkiewicz.

- Do "Rozmowy Numeru" zaprosiliśmy prof. Witolda Orłowskiego. Irina Nowochatko-Kowalczyk rozmawia ze swoim gościem o Polskim Ładzie i jego wpływie na gospodarkę, w tym na branżę handlową. Czy grozi nam spirala inflacyjna? Jak zadziała tarcza mająca chronić przed negatywnymi skutkami wzrostu cen? Czego handel może spodziewać się w 2022 roku?

To wszystko i wiele więcej znajdziecie w pierwszym numerze magazynu "Wiadomości Handlowe" w 2022 roku. Zapraszamy do czytania i odkrywania, co jeszcze udało nam się rozwinąć i udoskonalić w nowej odsłonie naszego tytułu.

W celu zamówienia e-wydania lub drukowanego wydania magazynu, kliknij na link prowadzący do naszego cyfrowego archiwum.

 
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także