15.04.2020/08:13

Wicepremier Sasin: Wkrótce decyzja w sprawie poluzowania ograniczeń dla sklepów

We wtorek wieczorem na antenie Polsat News wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że decyzje w sprawie stopniowego odmrażania gospodarki zostaną podjęte w środę lub czwartek. Niektóre z nich dotyczyć będą branży handlowej.

- Intencją rządu jest zmniejszenie restrykcji związanych ze stanem epidemii. Szczegółowe plany zostaną przedstawione do końca tygodnia i mogą obejmować m.in. otwarcie części sklepów, w tym odzieżowych, w galeriach handlowych - oznajmił Sasin.

Jak dodał, wciąż trwa "analiza sytuacji" i nie ma jeszcze ostatecznych decyzji. Oprócz poluzowania ograniczeń dla sklepów spodziewane jest jednak również otwarcie dla Polaków terenów zielonych, takich jak lasy czy parki.

W podobnym tonie wypowiadał się we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller na antenie radiowej Trójki. Stwierdził on, że na pierwszy ogień pójdą limity osób mogących przebywać jednocześnie w sklepie.

Przypomnijmy, że jak donosiliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi, jeszcze przed Wielkanocą, premier Mateusz Morawiecki obiecał przedstawicielom biznesu, że rozważy zmiany dot. limitu klientów w sklepach oraz godzin dla seniorów. Na stole pojawiła się propozycja, aby na każde 20 mkw. sali sprzedaży w sklepie mógł przypadać jeden klient (obecnie limit to trzykrotność liczby kas w placówce). Z kolei godziny dla seniorów miałyby zostać przeniesione na 7-9 rano (obecnie 10-12).

Aktualne obostrzenia dotyczące handlu wygasają 19 kwietnia. Prawdopodobne wydaje się zatem częściowe wycofanie się z nich przez rząd już w poniedziałek 20 kwietnia.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Maciej Olek 15.04.2020

    U nas w firmie świadczymy usługi zdalnie i płatność przyjmujemy w większości blikiem ( przelewy na konto rzadko kiedy ). Terminal mamy z fpc w Gdyni przez rok za darmo i jeszcze dostaliśmy dwie stówki rabatu na kasę online. Nie rozumie przedsiębiorców, którzy mają obiekcje co do instalacji terminala z blikiem w komplecie z kasą online. W sumie to firmy mogę tylko zarobić na takim rozwiązaniu ( większy obrót ), no chyba , że ktoś sprzedaje bez kwita i bez vat...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.