19.06.2020/06:49

Wiceprezes Amazona rezygnuje! Został dyrektorem Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Doug Gurr, szef Amazona w Wielkiej Brytanii, globalny wiceprezes firmy, ustąpi ze stanowiska. Co ciekawe, po latach pracy w handlu, w tym jako globalny wiceprezes i menedżer brytyjskiego oddziału Amazona  – sieci wielokrotnie krytykowanej za negatywny wpływ na środowisko – zostanie on wkrótce… dyrektorem w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Według doniesień, ma on zostać w Amazon do końca tego roku, a zmiany na stanowisku zostaną ogłoszone „we właściwym czasie”. Gurr dołączył do internetowego giganta handlu detalicznego w 2011 roku. Wcześniej pracował w sieci Asda i Walmart. W kwietniu 2016 r. awansował na szefa Amazon w Wielkiej Brytanii. Jak podkreślił rzecznik prasowy Amazon, „Douga będzie brakowało w Amazon, ale cieszymy się, że jako osoba, która zawsze pasjonowała się kulturą i nauką, będzie kierował jedną z wielkich brytyjskich instytucji kulturalnych i naukowych”.

W ciągu czterech lat prowadzenia brytyjskiego oddziału imperium detalicznego Jeffa Bezosa Gurr mierzył się m.in. z krytyką dotyczącą unikania płacenia podatków poprzez „ucieczkę” Amazona do Luksemburga. Musiał także odwracać uwagę opinii publicznej od umów śmieciowych stosowanych przez giganta handlu, czy stawiać czoła oskarżeniom o nadmierne eksploatowanie pracowników i złe warunki pracy. Angażował się także w dyskusje dotyczące handlu i sytuacji społecznej w dobie Brexitu.

Jego nominacja została już zatwierdzona przez premiera Borisa Johnsona.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.