10.11.2022/13:04

Perły dla Pierwszej Damy rynku bakalii – Wiceprezes HELIO jako jedyna reprezentantka branży spożywczej na Liście 25 Najbardziej Przedsiębiorczych Kobiet

Gazeta Finansowa opublikowała ostatnio raport biznesowy „Perły Polskiego Biznesu"* poświęcony aktywności zawodowej kobiet. Jako inspirację dla płci pięknej, Redakcja postanowiła wyłowić z polskiego rynku 25 biznesowych Pereł, tj. Najbardziej Przedsiębiorczych Kobiet. Wśród nich, jako jedyna reprezentantka branży spożywczej, znalazła się Pani Justyna Wąsowicz – Wiceprezes Zarządu HELIO.

 

Temat aktywności zawodowej kobiet systematycznie zyskuje na uwadze, zarówno w mediach, opracowaniach naukowych, czy nawet regulacjach czy zasadach ładu korporacyjnego (np. Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2021). Jak wskazuje Redakcja Gazety Finansowej, mimo popularyzacji idei z tym związanych, kobiety wciąż znacznie rzadziej niż mężczyźni zajmują w firmach kluczowe stanowiska zarządcze. Hołdując zasadzie „każda okazja więcej jest dobra do pokazania Pań, które w biznesie osiągają coraz więcej”, na łamach Gazety zamieszczona została lista Pereł Polskiego Biznesu – 25 Najbardziej Przedsiębiorczych Kobiet. 

Justyna Wąsowicz – Wiceprezes Zarządu HELIO (fot. materiał partnera)

Na naszej liście znalazły się Panie reprezentujące różne branże, różny model zarządzania i podejście do funkcjonowania biznesu. To, co je łączy, to dążenie do wyznaczonego celu i umiejętność słuchania otoczenia i wyciągania wniosków. Wszystkim wyróżnionym Paniom gratulujemy – podsumowała Redakcja Gazety.

Co ważne, wśród najbardziej inspirujących i godnych docenienia Pań znalazła się również przedstawicielka branży spożywczej, tj. Pani Justyna Wąsowicz – Wiceprezes Zarządu HELIO S.A., a zarazem Pierwsza Dama polskiej branży bakaliowej.

Mniej zorientowanym warto wyjaśnić, że choć Laureatka stroni od błysków fleszy, to właśnie Ona współtworzyła od postawa krajowy rynek bakalii i mas do ciast. Przedsiębiorcza wizjonerka, która dzięki zaangażowaniu, pasji i konsekwencji zbudowała wraz mężem (Leszek Wąsowicz – Prezes Zarządu HELIO) coś więcej niż dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, stojąc za bieżącym prosperity całej branży. Bogate doświadczenie i doskonałe wyczucie rynku stawiają ją w ścisłym gronie najważniejszych osób na krajowym rynku bakalii. Członek Business Centre Club. Wielokrotnie doceniona za swój wkład w rozwój rynku i przedsiębiorczości w Polsce.

 

* „Gazeta Finansowa” 28.10 – 03.11.2022 r., str. 11

----------------------------------------------

HELIO S.A. jest liderem bakaliowego rynku detalicznego o rocznej sprzedaży przekraczającej 300 mln zł. Jej marka HELIO to najcenniejszy bakaliowy brand w zeszłorocznych rankingach polskich marek opracowanych przez redakcje Rzeczpospolitej i Gazety Finansowej. Zakład HELIO jest jednym największych kompleksów produkcyjno-magazynowych w branży bakaliowej w Europie, a przy tym certyfikowany wg międzynarodowego standardu jakości i bezpieczeństwa produkcji żywności BRC - Global Standard for Food Safety, który uważany jest za wzorzec dla najlepszych praktyk w przemyśle spożywczym. W ofercie firmy znajdują się orzechy, owoce suszone i kandyzowane, ziarna, masy i polewy do ciast oraz popcorn do mikrofalówki. Produkty sprzedawane są pod parasolową marką HELIO, a także pod wieloma markami własnymi dostępnymi w największych sieciach handlowych w Polsce i Europie.

HELIO jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1992 r. przez małżeństwo Justyny i Leszka Wąsowicz, którzy po dziś dzień nim zarządzają i są jego strategicznym właścicielem. Dzięki wizji, konsekwencji i stabilnej strukturze właścicielskiej spółka realizuje wielkie przedsięwzięcia metodą małych kroczków, nie obciążając nadmiernie kondycji finansowej, a także nie zaskakując nagłymi zmianami w realizowanej strategii rozwoju. Stabilna i transparentna pozycja finansowa, nienaganna opinia bankowa, a także stały polski właściciel to dla interesariuszy niepowtarzalne atuty HELIO jako stabilnego i pewnego partnera w biznesie, czy pracodawcy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.