01.10.2020/08:33

Więcej pustych powierzchni w galeriach handlowych

Do prawie 5 proc. zwiększyła się ilość pustostanów w centrach handlowych. To efekt pandemii koronawirusa i efektów lockdownu.

Takie wnioski płyną z badania firmy CBRE, na które powołuje się „Rzeczpospolita”. Pod uwagę wzięto lokalizację w ośmiu największych aglomeracjach, w których łączny wskaźnik pustostanów na koniec sierpnia wyniósł 4,1 proc. Pod koniec 2019 roku ten wskaźnik plasował się na poziomie 4,1 proc. Największe spadki zanotowano w Szczecinie, z kolei w Łodzi widać nawet wzrosty.

Magdalena Frątczak z CBRE podkreśla, że biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiczną, są to nieznaczne zmiany. Do końca roku może się to jednak zmienić, ponieważ nadal toczą się rozmowy w sprawie renegocjacji warunków najmu.

Ekspertka podkreśla, że najlepiej radzą sobie parki handlowe oraz obiekty typu convenience. Dodaje również, że póki działają wszystkie programy pomocowe nie należy spodziewać się ucieczek poszczególnych sklepów z centrów

Z wyliczeń CBRE wynika, że po obroty w centrach handlowych w marcu i kwietniu spadły, jednak w maju wróciły do poziomu 60-65 proc. Później wzrosły w czerwcu do 75-80 proc. W kolejnych miesiącach spowodowany jest wzrost spowodowany chociażby okresem przedświątecznym.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Monika 02.10.2020

    Sugeruję redakcji przeczytanie artykułu przed publikacją.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także