29.08.2018/08:26

Wielka Brytania podwyższy opłaty za foliówki

Z 5 do 10 pensów wzrośnie opłata za torebki foliowe pobierana w brytyjskich sklepach - donoszą lokalne media. Jednocześnie rozszerzony zostanie katalog sklepów, które będą musiały pobierać opłaty.

Zgodnie z nowymi zasadami, opłaty pobierać będą właściciele także małych sklepików. Do tej pory obowiązywała ona wyłącznie te sieci handlowe, które zatrudniały co najmniej 250 pracowników.

Jednocześnie torebki będą droższe - ich koszt wyniesie 10 pensów. Ponadto rząd ma w planach zakazanie tzw. zrywek foliowych i wprowadzenie systemu depozytowego.

Opłata za torebki foliowe została wprowadzona w Wielkiej Brytanii w 2015 roku. Od tamtej pory ich zużycie w sieciach objętych opłatą spadło aż o 86 proc. Rząd Wielkiej Brytanii chce jednak przyspieszyć tempo ograniczenia zużycia plastiku - stąd decyzja o rozszerzeniu opłaty.

Jak donoszą media, do tej pory sieci handlowe wpłaciły z tytułu opłaty ponad 58 mln funtów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.