31.01.2019/14:43

Wielki pożar magazynu spożywczego w Warszawie

Spłonął magazyn z artykułami spożywczymi mieszczący się na warszawskim Annopolu, niedaleko centrum handlowego Factory Annopol. Na miejscu walczyło z ogniem 160 strażaków z 50 zastępów. Ewakuowano 100 osób.

Z doniesień medialnych wynika, że konstrukcja hali przynajmniej częściowo się zawaliła. Pożar okazał się na tyle duży, że ucierpiał nawet sąsiadujący z obiektem budynek T-Mobile Polska, czego skutkiem były problemy z dostępem do sieci dla części użytkowników tego operatora.

Jak donosi Fakt.pl, pożar wybuchł w czwartek około godz. 8.30 w części biurowej kompleksu, na piętrze hali. Później się rozprzestrzenił i objął ok. 70 proc. budynku. Operacja była bardzo skomplikowana, gdyż pożar długo się rozprzestrzeniał - strażacy nie tylko starali się gasić płonącą halę, ale także robili wszystko, aby ogień nie przedostał się na kolejne budynki.

Około godziny 12.30 sytuacja była już opanowania, strażacy dogaszali pogorzelisko. Mazowiecka Straż Pożarna poinformowała na Twitterze, że zawaleniu uległy dwie ściany oraz część konstrukcji dachu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.