13.06.2018/07:49

Wielkie inwestycje drobiarskiego giganta

Cedrob, jedna z największych w kraju firm drobiarskich, zamierza podwoić produkcję kurczaków, odbudować pogłowie trzody chlewnej i stworzyć ubojnię gęsi i kaczek - pisze Puls Biznesu.

W tym momencie Cedrob realizuje program Gobarto 500, czyli przejęta przez firmą spółka Gobarto optymalizuje proces sprzedaży i produkcji. W przyszłym roku Cedrob zacznie kolejny projekt, czyli... Kaczka 300.

Firma planuje w ciąg 5-7 lat produkować nawet 70 tys. ton mięsa z kaczki. Oznaczałoby to podwojenie obecnej produkcji krajowej. W ciągu dekady podwojony zostanie także ubój kurcząt - do 400 mln sztuk rocznie.

By zrealizować ambitne plany, w ciągu najbliższych lat na inwestycje pójdzie nawet 500 mln złotych. Dla porównania, w 2017 roku przychody firmy wyniosły 5 mld złotych, a zysk netto - 170 mln złotych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.