25.03.2020/19:01

Wiemy jaką premię wypłaci Tesco w Polsce pracownikom za pracę w czasach pandemii

Wysokość premii przyznawanej przez Tesco Polska pracownikom sklepów i centrów dystrybucyjnych za pracę w trudnym okresie pandemii koronawirusa to 500 zł brutto - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Tesco już we wtorek poinformowało o tym, że przyzna premię swoim pracownikom, jednak w komunikacie rozsyłanym do mediów nie zdradziło, ile dokładnie wyniesie bonus. Zapytaliśmy o to i w odpowiedzi przekazano nam, że premia kształtować się będzie na poziomie 500 zł brutto. Detalista nie zdradził jednak warunków przyznania gratyfikacji pieniężnej.

– Od początku trwania epidemii dokładamy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim przebywającym w obiektach Tesco, zarówno pracownikom, dostawcom, jak i klientom. Ich zdrowie i komfort są dla nas najwyższym priorytetem - mówił we wtorek Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, cytowany w komunikacie.

Tesco Polska zapowiedziało również, w ciągu najbliższych dwóch tygodni we wszystkich sklepach Tesco przy kasach zostaną zamontowanie przegrody z pleksi. Dzięki temu klienci będą mogli czuć się bezpieczniej w trakcie dokonywania zakupów. Szyba ochroni także pracowników, którzy cały czas mają dostęp do niezbędnych środków dezynfekujących, rękawiczek i chusteczek antybakteryjnych.

Ponadto w sklepach Tesco umieszczone zostały oznaczenia dotyczące bezpiecznej odległości w strefach kas i przy ladach oraz komunikaty zachęcające do płatności bezgotówkowych i zbliżeniowych. Wszyscy klienci proszeni są o używanie rękawiczek jednorazowych w działach z produktami świeżymi. W zależności od sklepu, pieczywo znajduje się w odpowiednich pokrywach lub jest pakowane. Zamknięte zostały także wszystkie urządzenia służące do samodzielnego krojenia chleba.

Tesco poinformowało, że oprócz tego "została wzmocniona" procedura mycia i dezynfekcji wózków, koszyków, poręczy, klamek, urządzeń scan&shop oraz kas. Detalista wyznaczył także specjalne godziny, w trakcie których seniorzy i osoby z grupy podwyższonego ryzyka będą mogły sprawnie dokonać zakupów.

Kliknij i przeczytaj więcej o działaniach podjętych przez Tesco w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • 3333 27.03.2020

  Pat.......Może za duże straty ponisli w swiezej zywnosci .

 • Pat 27.03.2020

  Przecież Stalowa, Gocław, Wielicka, Długa i inne duże HMym przynosiły największe zyski w regionach i ja się pytam dlaczego zostały sprzedane ?

 • EM 27.03.2020

  A ja mam inne zdanie... U nas w Tesco są środki antybakteryjne jak żel do rąk, mydło i chusteczki dezynfekujące. Mamy również maski i rekawiczki jednorazowe, widać wszystko zależy od szefowstwa ;-)

 • Karol 27.03.2020

  A co to za premia. Jak muszą przepracować cały miesiąc żeby dostać, nic nie dostaną. W Oławie już połowa pracowników jest na kwarantannie bo istnieje możliwość że zostali zarażeni przez kilenta u którego wykryta koronawirusa. Brawo. Taka premia że przez firmę siedzą teraz w domach i boją się o swoje zdrowie.

 • Daro 27.03.2020

  Można powiedzieć że pan prezes pięknie składa obietnice bez pokrycia jeśli zdrowie i życie swoich pracowników wycenia na 500zl BRUTTO no to brawo

 • 6 26.03.2020

  ???

 • 3 26.03.2020

  Ludzie! u nas pleksi zamontowali! Ha ha co to za firma. ?wszystko na samym końcu?! pieniądze te 500 brutto to my i ze związków zawodowych? domagaliśmy się 1000zl netto w dzisiejszej dobie! Wszystkie sklepy mają wszystko a my ja zera traktowani jesteśmy! To Tesco - Wstyd i Hańba!!!

 • Laura 26.03.2020

  Jestem bardzo ciekawy, czy ktoś jest w stanie wskazać adres jednego poprawnie działającego Tesco?
  Proszę, czekam na adresy. Może Wiadomości Handlowe znają?

 • Tesco 25.03.2020

  Bzdurny artykuł. Reklama tesco nie mająca nic wspólnego tym jak.się pracuje na sklepach tesco w tuch ciezkich czasach epidemii. Nie ma.masek itp itd bzdury same o wszystkim.

 • Tosia21 25.03.2020

  Mała2 A w jakim formacie pracowałas w HM czy Sm?

 • asd 25.03.2020

  Mała o jakim sklepie mówisz?

 • Laura 25.03.2020

  Czy ktoś ma informacje, jak Tesco zachowa się wobec swoich najemców zarówno na wyspach handlowych jak i pojedynczych niesieciowych sklepów na pasażach? Interesuje mnie los Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

 • Mała2 25.03.2020

  Tosiu. Jako były pracownik Tesco mówię że nie tylko zamykają nierentowne sklepy. Nasz sklep przynosił firmie dochód całkiem spory A i tak nas zamknęli A budynek sprzedali.

 • Tosia 25.03.2020

  Jako pracownica Tesco mówię że Tesco niewychodzi z Polski..tylko zamykają nierentowne sklepy...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.