21.12.2020/15:43

Wigilia bez godzin dla seniorów

Zgodnie z rozporządzenie Rady Ministrów w wigilię 2020 nie obowiązują godziny dla seniorów. Sklepy będą czynne krócej, a handel może być prowadzony tylko do godziny 14.00.
 

Przepisy, które pozwalają dokonywać zakupów w dni powszednie w godzinach 10-12 tylko osobom po 60. roku życia – obowiązują od października. Rząd przekonuje, że godziny dla seniorów zostały wprowadzone w trosce o zdrowie seniorów podczas pandemii koronawirusa. Jednak większość przedstawicieli branży handlowej podkreśla, że przepis ten jedynie jeszcze bardziej utrudnia funkcjonowanie.

Wiele sklepów boryka się z całkowitym brakiem klientów między godziną 10 a 12, o czym pisaliśmy już niejednokrotnie. Jak się jednak okazuje, klienci przyzwyczajeni do godzin dla seniorów, często spędzając czas i pracując w domu, przestali odwiedzać sklepy także rano, przed godziną 10.

Niestety, godziny dla seniorów nie spowodowały, że seniorzy robią zakupy tylko w wyznaczonym czasie, są za to zmorą dla sklepów i innych klientów, którzy zakupy muszą planować po 12, nawet jeśli dotyczą one typowo śniadaniowych produktów. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ewan 21.12.2020

    Powinna byc kasa dla seniorow i po problemie a nie te godziny .Ciezko pojac ze nikt tego rozumie bo seniorzy zwlaszcza 60 letni to nie rachityczne dziadki i robia zakupy kiedy chca

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.