30.06.2020/21:38

William Carey coraz bliżej pozycji lidera w dystrybucji alkoholi

Firma United Beverages poinformowała, że zakończyła proces przejęcia 80% udziałów w spółce Distribev Orbico. Pozostałe 20% nadal znajduje się w posiadaniu Grupy Żywiec S.A., która pełni rolę akcjonariusza mniejszościowego. 

Transakcja ta czyni Grupę United Beverages jednym z największych importerów i dystrybutorów napojów alkoholowych w Polsce. Umacnia też znaczące rolę tej rodzinnej firmy w sektorze FMCG. Komentując nabycie 80% udziałów spółki Distribev Orbico, William Carey, CEO Grupy UB, stwierdził, że nie może się doczekać współpracy z jej doświadczonym zespołem zarządzającym. Wyraził, też przekonanie, że dzięki połączonym siłom Grupa UB będzie nadal osiągać solidne wzrosty sprzedaży oraz notować dobre wyniki finansowe.

Dodajmy, że obecnie United Bevereges może się pochwalić łącznymi przychodami ze sprzedaży przekraczającymi 3,5 miliarda złotych i zespołem liczącym ponad 2000 pracowników. Grupa koncentruje swoją działalność na hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Ponadto w jej skład wchodzą spółki zajmujące się sprzedażą detaliczną w sklepach monopolowych (Detal Partner, MAC i System), działających pod takimi szyldami jak As, Napoleon Alkohole Świata czy Prosto z Palety.

Z kolei Distribev Orbico jest ogólnopolskim dystrybutorem piwa, alkoholi mocnych, wina oraz napojów z portfolio m.in. Kompanii Piwowarskiej, Grupy Żywiec, CEDC, Stock, Pernod Ricard Wyborowa, Brown-Forman, Diageo, Bacardi Martini, Marie Brizard. Współpracuje z 25 tys. sklepów i ponad 9,5 tys. restauracji i punktów HoReCa. Dostawy do nich realizowane są z 33 magazynów logistycznych i 13 cross docków zlokalizowanych na obszarze całej Polski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.