23.11.2018/16:42

Władze Białorusi wskazały kto może importować alkohole

Aby importować napoje alkoholowe, białoruscy przedsiębiorcy muszą się starać o specjalne pozwolenie. W 2019 roku takie prawo będzie miało 30 firm.

Jak podaje portal belta.by, pełna lista spółek, które otrzymały pozwolenie rządowe na import alkoholi została opublikowana na stronie internetowej Ministerstwa Regulacji Antymonopolowych i Handlu. Otwarty konkurs na wyłonienie importerów został ogłoszony w sierpniu br., dokumenty można było składać do 4 września.

Mińsk co roku nieznacznie powiększa listę oficjalnych importerów, na której obecnie znalazło się 30 firm. W tym roku ta liczba wyniosła 29, a w 2017 roku – 28.

Wyłączne prawo państwa do importowania napojów alkoholowych, a także niespożywczych produktów zawierających alkohol i spirytus etylowy wprowadzono na Białorusi zamiast kwot na wwóz tego rodzaju towarów.

Są jednak wyjątki. W czerwcu 2011 roku białoruski rząd udzielił Ministerstwu Handlu upoważnienia do corocznego sporządzenia listy napojów alkoholowych zaliczanych do luksusowych, które można importować bez ograniczeń. Nie rozprzestrzenia się na nie prawo wyłączności państwowej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.