13.01.2021/10:48

Właściciel Aliexpress na cenzurowanym. Rozpoczęła się nacjonalizacja Alibaby

Coraz głośniej mówi się o nacjonalizacji spółki Alibaba, właściciela platformy AliExpress. Firma objęta była najpierw postępowaniem antymonopolowym, teraz Komunistyczna Partia Chin chce przejąć kontrolę nad spółką, tak jak to zrobiła z mniejszymi firmami.

Chiński rząd prawdopodobnie już pracuje nad planem nacjonalizacji należących do Jacka Ma Alibaba Group i Ant Group – podał Business Insider powołując się na singapurski International Business Times.

Władze Chin poinformowały, że „administracja będzie badać Alibaba pod kątem podejrzanych działań monopolistycznych”. Urzędnicy badający nieprawidłowości założyli biuro w siedzibie Alibaby już w listopadzie ubiegłego roku.

W dochodzenie antymonopolowe przeciwko spółce Alibaba mają zostać zaangażowane dodatkowo Ludowy Bank Chin, Chińska Komisja Nadzoru Bankowego, Chińska Komisja Regulacyjna Papierów Wartościowych i Państwowy Urząd ds. Wymiany Zagranicznej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • EU 13.01.2021

    Trzeba było być grzecznym, a nie mówić złe rzeczy o chińskim systemie bankowym.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.